Jak to się zaczęło?

Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka w Grajewie jest jedną z ciekawszych placówek dokumentujących tradycje rzemieślnicze w Polsce. Trudno w to uwierzyć, ale cieszące się bardzo dużą popularnością, zarówno u mieszkańców regionu, jak i turystów, muzeum, działa dopiero od pięciu lat.

Centrum Tradycji Mleczarstwa zainaugurowało swoją działalność w 2016 roku, a już zdążyło sobie zdobyć znaczną popularność, o czym świadczy liczba zwiedzających oraz imprez, które odbyły się w muzeum – zarówno tych bezpośrednio związanych z jego działalnością i branżą mleczarską, jak i innych.

Centrum jest jednym z obiektów należących do Grajewskiego Centrum Kultury. Muzeum wyróżnia się szerokim spektrum działania i multimedialnością. Inwestycja w nowoczesne technologie pozwoliła stworzyć placówkę jedyną w swoim rodzaju, nie tylko ze względu na fakt, że jest to jedyne muzeum dokumentujące na tak szeroką skalę rzemiosło i przemysł mleczarski w Polsce.

Centrum Tradycji Mleczarstwa jest odwiedzane z równą chęcią przez dorosłych, jak i dzieci. Zapewnia doskonałą rozrywkę i niezapomniane wrażenia.

Obchody 5-lecia działalności

Grajewskie muzeum zaprasza do udziału w uroczystych obchodach z okazji pięciolecia działalności. Wydarzenie będzie miało miejsce na terenie placówki, 18 grudnia 2021 r., od godzin przedpołudniowych.

Bilety wstępu można nabyć za symboliczną cenę zaledwie jednego złotego.

W programie obchodów znalazły się atrakcje dla młodszych i starszych. Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach artystycznych, dorośli uczestnicy spotkania będą natomiast mogli skorzystać z zaproszenia na pokaz baristy.

Punktem kulminacyjnym obchodów urodzinowych będzie krojenie okolicznościowego tortu.

Zapowiada się udana i smaczna zabawa!

Więcej informacji na temat Muzeum Mleka w Grajewie znajdziesz m.in. tu.