Nieudana próba kradzieży

Szczęście nie sprzyjało grupie trzydziestolatków, którzy mieli zamiar dokonać kradzieży na terenie jednej z firm w Grajewie. Co prawda część łupu została skradziona i schowana na terenie innego miasta, jednak ostatecznie firma odzyskała swoje mienie – dzięki szybkiej akcji grajewskiej policji.

Na początku marca funkcjonariusze z Grajewa otrzymali telefon, z którego wynikało, że na terenie jednej z miejscowych firm może właśnie dochodzić do przestępstwa. Według osoby, która zareagowała i powiadomiła policję – aktywność osób znajdujących się na miejscu wskazywała na to, że dokonują kradzieży mienia należącego do firmy.

Okazało się, że osoba dzwoniąca nie myliła się. Rzeczywiście, policjanci przybyli pod wskazany adres zastali dwóch mężczyzn dokonujących kradzieży stalowych rur. Zostali złapani na gorącym uczynku. Wywozili rury, które następnie składowali w garażu w innej miejscowości.

Warto zwracać uwagę na nietypowe sytuacje

Dzięki przytomności osoby, która zauważyła dziwne zachowanie osób znajdujących się w miejscu, w którym o tej porze (godziny wieczorne) nie jest na co dzień zauważalna żadna aktywność, można było złapać przestępców.

Warto nie pozostawać obojętnym na przejawy takich, jak i innych przestępstw. Dzięki takiej postawie często zatrzymywani są np. pijani kierowcy, którzy stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia i życia innych użytkowników dróg.

W tym przypadku ofiara złodziei nie została okradziona. W procederze brało udział więcej osób. Wszyscy mężczyźni zostali zatrzymani przez policję.

Wartość skradzionego mienia nie była duża – ok. 1000 złotych, jednak osobom, które zdecydowały się na kradzież grożą teraz poważne konsekwencje prawne. Zarówno za samą kradzież, jak i za jej usiłowanie, grozi kara bezwzględnego pozbawienia wolności do pięciu lat.