Wysokie mandaty za przekroczenie szybkości

Od 1 stycznia 2022 roku obowiązują nowe, wyższe mandaty karne za nieprzestrzeganie przepisów dotyczących ruchu drogowego. Szczególnie wysokie mandaty grożą za przekraczanie szybkości.

Wydawało się, że zwiększenie „dokuczliwości” finansowej kar, zdecydowanie ukróci chęć do przekraczania dozwolonej na danym obszarze prędkości, jednak już w pierwszych dniach obowiązywania nowych przepisów policja w całym kraju nałożyła wiele rekordowych mandatów.

Mijają kolejne tygodnie 2022 roku i wciąż zatrzymywani są kierowcy potrafiący przekroczyć nawet o kilkadziesiąt kilometrów dozwoloną  prędkość.

Nie inaczej stało się już po raz kolejny na drogach powiatu grajewskiego. Tym razem zatrzymani zostali obcokrajowcy, którzy musieli się zetknąć z nową „rzeczywistością” finansową w postaci nałożonych na nich wysokich mandatów. Obaj kierowcy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym, co było szczególnie niebezpiecznym procederem.

Ponad pięćdziesiąt kilometrów więcej na liczniku

Jeden z zatrzymanych w ubiegły weekend kierowców przekroczył prędkość aż o ponad pięćdziesiąt kilometrów na godzinę. Jechał przez teren zabudowany, na którym obowiązuje 50 km/h, z prędkością 106 km/h.

Zatrzymaną skodą jadącą z taką prędkością na ulicy Warszawskiej w Rajgrodzie kierował czterdziestolatek z Ukrainy. Oprócz mandatu został także ukarany odebraniem prawa jazdy.

Co ciekawe, dzień później w tym samym miejscu zatrzymany został kolejny kierowca, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość, jadąc z szybkością 103 km/h. Za kierownicą samochodu marki BMW siedział trzydziestolatek z Litwy. On również stracił prawo jazdy. Otrzymał też wysoki mandat.

Policja codziennie kontroluje drogi, sprawdzając stan trzeźwości kierowców oraz reagując na przekraczanie limitów prędkości.

W weekend dokonano zatrzymań w punktach, które zostały oznakowane na tzw. Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, która tworzona jest przez internautów. Mapa przyczynia się do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa na drogach w całym kraju.