Dwa wypadki na drogach regionu

W ostatnich dniach sierpnia 2021 r. doszło do kolejnych niebezpiecznych zdarzeń na drogach regionu. W ostatni piątek, 27 sierpnia 2021 r., miał miejsce groźny wypadek z udziałem dwóch samochodów osobowych, w sobotę doszło do kolizji drogowej, w której także zderzyły się samochody, na szczęście w tym przypadku skończyło się jedynie na strachu, nie była konieczna interwencja medyczna.

W piątek, na drodze krajowej numer 63, na terenie powiatu piskiego, doszło do groźnie wyglądającego wypadku, który spowodował też istotne skutki dla kierowców biorących w nim udział. W okolicy miejscowości Gaudynki doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Były to auta tej samej marki – ford mondeo.

Zderzenie spowodowało, że ostatecznie oba samochody trafiły do rowu znajdującego się przy drodze. Zdarzenie okazało się szczególnie groźne dla jedno z samochodów, który uderzył dwukrotnie w drzewa, zanim znalazł się w rowie.

Skomplikowana akcja ratunkowa

Piątkowy wypadek spowodował konieczność interwencji wielu służb. W wypadku poszkodowanych zostało kilka osób. Dwie, z groźniejszymi urazami, musiały zostać odtransportowane do szpitali. Konieczna była interwencja śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Akcję przeprowadzała jednostka strażacka z Ochotniczej Straży Pożarnej Orzysz.

Sobotnia kolizja, do której doszło na drodze krajowej DK61, nie spowodowała konieczności współpracy różnych służb ratunkowych. Zdarzenie w Gutach wyglądało groźnie, ostatecznie jednak nie zaistniała potrzeba interwencji medycznej. Doszło jedynie do niewielkich stłuczeń.

Ostatnie dni wakacji to czas powrotów z wakacji. Ruch na drogach jest większy, tym bardziej zachowujmy zdrowy rozsądek, przede wszystkim jeśli chodzi o szybkość na drodze.