Sukces Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol

Produktów SM Mlekpol nie trzeba szerzej przedstawiać konsumentom z całej Polski. W portfolio grupy mleczarskiej z Grajewa znaleźć można takie hitowe marki jak: Łaciate, Mazurski Smak, Milko, Rolmlecz i Maślanka Mrągowska.

Dzięki liniom produktów kojarzonych z tymi markami uznanie zyskuje również sama grupa SM Mlekpol. Nie inaczej jest w przypadku różnych rankingów – spółdzielnia z Grajewa zajęła zaszczytne drugie miejsce w ostatniej edycji Ogólnopolskiego Rankingu Najlepszych Spółdzielni Mleczarskich.

Wysoka pozycja stanowi potwierdzenie słuszności realizowanej strategii rozwoju SM Mlekpol i wszystkich zakładów, które wchodzą w jej skład. To obecnie już trzynaście zakładów mleczarskich, działających w różnych lokalizacjach Polski. To m.in. zakłady przetwórstwa mlecznego w: Grajewie, w Mrągowie, w Zambrowie, w Bydgoszczy, w Suwałkach, w Gorzowie Wielkopolskim, w Radomiu, Kolnie, Sejnach i w Dąbrowie Białostockiej.

Ranking stworzono z myślą o promocji najlepszych rozwiązań stosowanych w polskim przemyśle mleczarskim. Docenione są takie czynniki jak: rozwój oferty produktowej, wyniki ekonomiczne, innowacje i inwestycje oraz działania z zakresu CSR.

SM Mlekpol od dłuższego czasu realizuje działania mające na celu stały rozwój, na bazie sprawdzonych rozwiązań oraz wdrażania nowości i innowacji w zakresie technologii produkcyjnych i zwiększania efektywności produkcji.

Sukces w trudnych czasach

Ostatnie dwa lata poważnie odbiły się na działalności firm funkcjonujących w różnych branżach. W tym czasie Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol w Grajewie nie tylko nie zredukowała swoich mocy produkcyjnych, ale ustanowiła rekord w ilości pozyskanego surowca mlecznego. Wszystkie zakłady działające w ramach spółdzielni skupiły łącznie niemal 1 miliard 980 milionów litrów mleka. Taka ilość robi wrażenie! To ponad szesnaście procent skupu w ujęciu krajowym.

Taki sukces nie byłby możliwy, gdyby nie dobre zasady współpracy na linii: rolnik – kontrahent – współpracownik. Bez wypracowania satysfakcjonujących reguł, nie byłoby szans na osiągnięcie takich wyników.

SM Mlekpol z powodzeniem wprowadza zmiany, które mają jej zapewnić efektywne konkurowanie na bogatym rynku mleczarskim w Polsce. Drugie miejsce w rankingu spółdzielni mleczarskich zachęca do wprowadzania kolejnych nowości produktowych i innowacji technologicznych.