Miasto i Gmina Grajewo na rok 2023 zaplanowała sporo inwestycji budowlanych. Jedną z nich jest budowa i przebudowa dróg gminnych w mieście, inna, to budowa budynku wielorodzinnego na osiedlu Południe. W Urzędzie Miasta powstanie również Punkt Obsługi Interesanta.

Aby załatwić sprawę urzędową w UM Grajewo, obecnie trzeba kierować się do konkretnego okienka, często nie wiedząc, gdzie właściwie trzeba się udać. Już niebawem powstanie specjalna komórka organizacyjna, dbająca o właściwe informowanie oraz pomoc w załatwieniu wszystkich spraw administracyjnych. Będzie to Punkt Obsługi Interesanta w Urzędzie Miasta Grajewo.

Kolejna inwestycja związana jest przede wszystkim z infrastrukturą drogową, która po zimie nie prezentuje się w najlepszej odsłonie. Dzięki niezbyt mroźnej zimie, możliwe są działania związane z przebudową wielu dróg gminnych w regionie. Właśnie przez brak dotkliwych opadów śniegu i przymrozków, pełną parą idą również prace związane z budową budynku mieszkalnego wielorodzinnego na osiedlu Południe w Grajewie.