Pierwsze miejsce rocznika 2010 w tabeli wojewódzkiej

Młodzi piłkarze, ich rodzice i trenerzy mogą być bardzo usatysfakcjonowani. Zespół Młodzików Akademii Piłkarskiej Warmii Grajewo – rocznik 2010 – zdobył pierwsze miejsce w rozgrywkach wojewódzkich. W ten właśnie – wymarzony na początku rozgrywek sposób – zakończyli ostatni sezon 2021/2022.

To również świetny prognostyk na sezon następny. Wynik końcowy jest efektem odpowiedniego przygotowania i strategii przyjętej przez opiekunów młodych piłkarzy.

Młodzi sportowcy reprezentujący Warmię Grajewo wyprzedzili między innymi piłkarzy z białostockiej Jagielloni oraz zawodników grających w zespołach szkółek piłkarskich takich jak Junior, MOSP oraz Talent.

To bardzo duży sukces grajewskiej młodej drużyny piłkarskiej, która przez cały sezon nie pozwalała sobie na słabsze momenty i do każdego meczu przygotowywała się z pełnym zaangażowaniem.

Początki Akademii Piłkarskiej Warmii Grajewo

Tak dobre zakończenie minionego właśnie sezonu 2021/2022 było też świetnym zwieńczeniem ważnej rocznicy klubowej. Niemal dokładnie dziesięć lat temu, jesienią 2021 roku, zainaugurowano bowiem działalność Akademii Piłkarskiej Warmii Grajewo.

Mobilizacja miejskiego środowiska piłkarskiego była wówczas bardzo duża, co zawsze jest niezbędne przy powoływaniu do życia nowej inicjatywy, której powodzenie zależy od wielu czynników i od wielu ludzi.

Bez początkowego entuzjazmu, dobrego planu, odpowiednich zasobów finansowych i determinacji nie udałoby się stworzyć drużyny, która mogłaby nie tylko trwać, ale przede wszystkim rozwijać się w kolejnych latach.

Szczególnym wyzwaniem dla zespołu, podobnie jak dla wszystkich innych, były szczególnie lata 2020 i 2021, które znacząco ograniczyły życie społeczne, nie wyłączając również sportowego. Młodym piłkarzom z Grajewa udało się jednak zachować pełnię formy, co pokazali podczas rozgrywek sezonu 2021/2022.