W poniedziałek 27 maja 2024 roku, po latach ciężkiej nauki, 41 dorosłych uczniów z prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych o nazwie „Mentor”, zlokalizowanego w Grajewie i prowadzonego przez dr Lucynę Bagińską, uroczyście otrzymało swoje świadectwa dojrzałości. W tym szczególnym momencie, niesionym emocjami i wdzięcznością, absolwenci zgromadzili się po raz ostatni na terenie szkoły.

Zdobycie matury przez osoby dorosłe, które często już pracują zawodowo, mają rodzinę i dzieci do wychowania, to nie lada wyzwanie. Szkoły tego typu stawiają przed swymi uczniami wysokie wymagania, takie jak duża odpowiedzialność, systematyczność i zdolność do samodzielnej nauki. Proces zdobywania wiedzy niewątpliwie był pełen trudności i niemałych przeszkód, jednak dzięki wsparciu, życzliwości i gotowości do pomocy ze strony kadry pedagogicznej, uczniowie byli w stanie pokonać te przeciwności.

Składamy serdeczne gratulacje dla wszystkich absolwentów i życzymy, aby w pełni wykorzystali ten ważny krok w swoim życiu. Mamy nadzieję, że dzięki zdobytym kompetencjom będą mogli podjąć dalszą edukację na wyższym poziomie lub znaleźć bardziej satysfakcjonującą pracę. Życzymy powodzenia na każdym etapie ich przyszłych działań!