W kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Grajewie, 26 maja 2024 r., niedzielny poranek zainaugurował Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. Msza święta była serdecznym gestem wdzięczności za miniony rok, podczas którego strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie i wszystkich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie powiatu grajewskiego odważnie stawiali czoła niezliczonym wyzwaniom. Głównym celebransem mszy był ks. Antoni Wróblewski, proboszcz parafii.

Po uroczystym nabożeństwie, wszyscy uczestnicy przeszli w procesji do siedziby Komendy Powiatowej PSP w Grajewie, gdzie miała miejsce oficjalna część obchodów. Rozpoczęto ją od podniesienia flagi narodowej na maszt oraz odśpiewania hymnu państwowego. Przywitanie gości, jak również wyrazy wdzięczności dla wszystkich osób i instytucji wspierających strażaków, przedstawił st. kpt. Jarosław Szeszko, Komendant Powiatowy PSP w Grajewie.

Podczas ceremonii wręczono strażakom awanse i odznaczenia. Wyróżnienie spotkało druhną Martynę Dziądziak, należącą do Młodzieżowej Drużyny OSP w Rajgrodzie, która otrzymała specjalne podziękowania. Razem z Leną Gutowską i Filipem Gutowskim, również członkiem OSP, ale już w Wejherowie, zaangażowała się w akcję gaśniczą podczas niedawnej pożogi drewnianego kościoła na Górze Zamkowej w Rajgrodzie. Zanim przybyły jednostki Straży, grupa młodych ludzi z determinacją rzucała wiadrami wodę na płonący budynek, starając się zapobiec rozprzestrzenianiu się ognia.