Motocyklista zderzył się z samochodem osobowym

Do serii niebezpiecznych zdarzeń drogowych doszło w ostatnich dniach na drogach Grajewa i okolic. W ubiegłą sobotę, 21 sierpnia 2021 r., na ul. Kopernika, w godzinach późnowieczornych, z niewiadomych na razie przyczyn, motocyklista uderzył w jeden z samochodów osobowych.

Motocyklista najechał na osobowe audi kierowane przez pięćdziesięcioletnią kobietę. W wyniku zderzenia, zarówno kobieta, jak i 29-letni motocyklista odnieśli poważne obrażenia i zostali przetransportowani do grajewskiego szpitala. Okazało się, że obrażenia motocyklisty są na tyle poważne, że konieczne było przewiezienie go do szpitala w Łomży. Oboje uczestników tego wydarzenia drogowego było trzeźwych.

Wiele wskazuje na to, że motocyklista, wcześniej wykonywał manewry, które mogły się przyczynić do stworzenia niebezpiecznej sytuacji na drodze.

Pijani na drodze

21 sierpnia br. policjanci z Grajewa dokonali również zatrzymań kierowców, którzy byli pod wpływem alkoholu. Rekordzistą okazał się trzydziestolatek, u którego stwierdzono ponad 1,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Do zatrzymania doszło na drodze krajowej w miejscowości Bełda.

Drugiego zatrzymania dokonano w Popowie. W tym przypadku u kierowcy stwierdzono 0,8 promila alkoholu, jednak dodatkowo przemieszczał się z dużą szybkością – ponad 140 km/h. 43-latkowi również grożą poważne konsekwencje prawne.

Obaj kierowcy mają obecnie zatrzymane prawa jazdy, grozi im też do dwóch lat pozbawienia wolności za kierowanie w stanie nietrzeźwym.

Połączenie alkoholu z nadmierną szybkością to niemal gotowy „scenariusz” tragedii na drodze. W Polsce nadal najwięcej kierowców zatrzymywanych jest właśnie z tych dwóch powodów – jazdy z nadmierną szybkością oraz pod wpływem alkoholu i niestety – coraz częściej – również innych środków odurzających.