11 stycznia między godziną 10:00 a 15:00 na ulicach Grajewa pojawili się protestujący rolnicy zrzeszeni wokół AGROuni Warmia i Mazury. Sprzeciwiają się przede wszystkim zbyt niskim cenom zbóż oraz niekorzystnej dla polskich rolników polityce obecnego rządu.

Organizatorzy zapewniają, że to nie ostatni protest na ulicach Grajewa. Rolnicy będą zgłaszać wyraźny sprzeciw odnośnie do niekorzystnej polityki obecnego rządu. 11 stycznia 2023 roku odbył się protest rolników na ulicy Piłsudskiego, jednej z najważniejszych w ciągów komunikacyjnych w Grajewie.

Rolnicy nie tylko skandowali hasła oraz wyrażali swój sprzeciw wobec polityki narzuconej przez obecne władze. Na koniec, na specjalnie ułożonej kupie obornika rzucono kukłę symbolizująca obecnego ministra rolnictwa.

Wszystko przez niskie ceny zbóż, zarówno pszenicy jak i rzepaku czy kukurydzy. Tę ostatnią większość rolników trzyma jeszcze na polach, bo nie ma na nią zapotrzebowania. Za to w polskich magazynach jest ogromna ilość zbóż sprowadzanych zza wschodniej granicy. Wedle wcześniejszych zapewnień ministra rolnictwa, miały tylko pozostać na chwilę w tranzycie do krajów zachodnich. W praktyce, zostały w Polsce i psują rynek zbóż.