Pacjenci mogą się już zgłaszać do poradni przy Szpitalu Ogólnym w Grajewie

Od 1 września br. rozpoczęła działalność Poradnia Lekarza Rodzinnego w Szpitalu Ogólnym w Grajewie. Od teraz do placówki mogą się już zgłaszać pacjenci. Ci, którzy zdecydowali się na przyjście zaraz po otwarciu, o godzinie 8:00, mogli skonsultować się z lekarzem i otrzymać opiekę medyczną. Na pierwszych pacjentów czekały także upominki.

Do poradni można się zgłaszać codziennie. Placówka będzie czynna w godzinach: 8:00 – 18:00. Profil usług medycznych świadczonych przez szpitalną Poradnię Lekarza Rodzinnego jest szeroki. Pacjenci mogą liczyć nie tylko na pomoc typowo internistyczną, ale również na opiekę w innych zakresach.

W Poradni można skorzystać z usług medycyny rodzinnej, chorób wewnętrznych oraz pediatrii. Działa również m.in. gabinet pielęgniarki środowiskowej oraz położnej środowiskowej i gabinet zabiegowy.

Profesjonalna pomoc dla przyszłych mam

Poradnia świadczy wiele usług medycznych – jednymi z nich są porady dla kobiet w ciąży. W placówce rozpoczyna się właśnie program Edukacja Przedporodowa. Jest to projekt realizowany w ramach ubezpieczenia NFZ – mogą z niego skorzystać przyszłe mamy, które są pacjentkami Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Za zajęcia nie są pobierane żadne dodatkowe opłaty.

Spotkania będą prowadzone przez doświadczoną położna środowiskową. Zajęcia nie będą prowadzone w grupach – mają one charakter indywidualny.

Celem Edukacji Przedporodowej jest optymalne przygotowanie kobiet w ciąży do porodu i połogu oraz opieki nad dzieckiem. Istotne jest również to, aby w jak najlepszej kondycji psychofizycznej przeszły przez cały okres ciąży.

Przyszłe matki będą mogły zasięgnąć informacji na temat właściwej diety i zdrowej suplementacji, a także mentalnego oraz psychicznego przygotowania się na zachodzące z każdym etapem ciąży zmiany fizyczne i emocjonalne.

Zainteresowane udziałem w programie kobiety powinny się do niego zgłosić przed 22. tygodniem ciąży.