Strategicznie dla infrastruktury transportowej województwa podlaskiego jest planowane wprowadzenie drogi S16. Szlak ten nie tylko usprawni mobilność regionalną, ale także odciąży mniejsze miasta od ruchu tranzytowego. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ogłosiła niedawno przetarg na budowę pierwszego odcinka drogi S16 łączącego Białystok z Ełkiem. Ale kiedy możemy oczekiwać zakończenia tego projektu?

W ubiegłym tygodniu, GDDKiA poinformowała o otwarciu procedury przetargowej na zaplanowanie i realizację początkowego fragmentu ekspresowej trasy S16 na terenie Podlasia. Konkretnie, dotyczy to odcinka pomiędzy Knyszynem a Krynicami. Początek prac budowlanych jest przewidywany na pierwszą połowę 2024 roku.

Informacje zawarte na stronie internetowej GDDKiA pokazują, że na przetarg do zaprojektowania i wykonania części drogi S16 wpłynęło już osiem propozycji. Zanim jednak ruszą prace budowlane, musi powstać szczegółowy plan uwzględniający potencjalne wyzwania, które mogą napotkać wykonawcy. Do takich kwestii może zaliczyć się na przykład specyficzne ukształtowanie terenu.