Pod koniec marca policja z Grajewa złapała podejrzanego o serię kradzieży do mieszkań i domów jednorodzinnych w mieście. Policyjne statystyki pokazują, że tylko jednej nocy mógł włamać się aż do trzech mieszkań w okolicy. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Podejrzany już od pewnego czasu był obserwowany przez funkcjonariuszy policji. Potrzebowała jednak silnych dowodów na to, aby przejść do zatrzymania. Udało się to dopiero pod koniec marca. 20-letni mieszkaniec Grajewa długo obserwował swoje potencjalne punkty które można okraść. Badał zachowania mieszkańców tak, aby wejść w najmniej spodziewanym momencie. W końcu jednak wpadł na gorącym uczynku.

Przy przeszukaniu mieszkania znaleziono większość zgłoszonych na komendzie policji rzeczy które ukradziono. Dodatkowo w przynależnej do mieszkania piwnicy, ukryte były narzędzia niezbędne do dokonania włamania. Policja zabezpieczyła wszystkie ślady i przygotowuje materiał dowodowy w sprawie. O losie mężczyzny zadecyduje sąd. Grozi mu do 10 lat więzienia.