Rusza pielgrzymka z Grajewa do sanktuarium w Wąsoszu

Już 16 lipca 2022 r. z Grajewa wyruszy kolejna pielgrzymka do Matki Bożej Szkaplerznej Królowej Rodzin w Wąsoszu. Na to wydarzenie religijne w drodze zaprasza parafia pw. Św. Ojca Pio w Grajewie.

W ubiegłym roku do kalendarza parafialnych wydarzeń powróciła ta popularna forma modlitwy – w formule pielgrzymki. W całej Polsce, w lipcu i w sierpniu, wiele osób rusza na pielgrzymi szlak. Od wieków najpopularniejszym kierunkiem pielgrzymim jest Jasna Góra.

Pątnicy ruszają do najważniejszego polskiego sanktuarium, nawet z najdalszych zakątków kraju. Dużym zainteresowaniem wiernych w różnym wieku cieszą się również lokalne pielgrzymki, do regionalnych miejsc kultu.

Droga do Wąsosza

Jednym z sanktuariów, które co roku gości pielgrzymów, decydujących się w drodze spędzić jeden z wakacyjnych dni, jest Wąsosz. To właśnie do niego prowadzić będzie szlak wiernych z Grajewa, którzy będą mieli możliwość zaniesienia swoich intencji, podziękowań i dziękczynienia do Maryi.

Wierni, którzy dotrą do Wąsosza, będą mieli możliwość przyjęcia szkaplerza. Uroczystości poprowadzi biskup ordynariusz diecezji łomżyńskiej.

Pielgrzymka wyruszy z Grajewa we wczesnych godzinach porannych, z parkingu znajdującego się przy cmentarzu parafialnym. W drogę powrotną pielgrzymi udadzą się autokarami.

Należy pamiętać o tym, żeby na szlak wziąć ze sobą niezbędne rzeczy, takie jak odpowiednie, czyli wygodne i sprawdzone obuwie, pelerynę przeciwdeszczową, dokumenty, prowiant i różaniec.

Więcej informacji – w serwisie internetowym parafii Ojca Pio.

Interesujesz się religią? Zapoznaj się z nowymi artykułami w serwisie Kardynał.pl.