Modernizacja oddziału – zakończona

Mieszkańcy Grajewa i okolic mogą już korzystać z usług oddziału obserwacyjno-zakaźnego w szpitalu powiatowym. Oddział, po przeprowadzeniu kompleksowych prac modernizacyjnych, oddano do użytku na początku lipca br.

Dzięki tym pracom możliwe będzie prowadzenie leczenia w zdecydowanie bardziej komfortowych warunkach. W ramach prac wymieniono między innymi wyposażenie oddziału, pojawił się w nim również nowy sprzęt medyczny.

Obecnie oddział pozwala świadczyć usługi na najwyższym poziomie.

Zapewnione są lepsze warunki, nie tylko, jeśli chodzi o realizację różnych procedur medycznych, ale również większy komfort w trakcie pobytu w szpitalu. Dostępne są także wyższe standardy socjalne dla pacjentów i dla personelu pracującego na oddziale.

Warunki te z pewnością przełożą się na wysokie oceny pracy oddziału obserwacyjno-zakaźnego w grajewskiej placówce.

Szpitale powiatowe z większym wsparciem?

W sieci szpitali w Polsce funkcjonują szpitale uniwersyteckie, wojewódzkie oraz powiatowe. Te ostatnie nie zawsze mogły liczyć na odpowiednie dofinansowanie i zainteresowanie ze strony czynników państwowych.

Obecnie prowadzone są działania i inicjatywy, które mają na celu zwiększenie pomocy dla tych placówek medycznych, bez których system leczenia szpitalnego w Polsce załamałby się.

Od kompleksowości, szerokości i jakości leczenia na poziomie powiatowym w dużym stopniu zależy ogólny standard i efektywność lecznictwa w całym kraju.

Szpitale powiatowe mają korzystać z lepszego sprzętu diagnostycznego i leczniczego. Takie wsparcie otrzymał między innymi szpital powiatowy funkcjonujący w Grajewie, który od niedawna może również korzystać z nowego tomografu i aparatu RTG.