Uważaj na podejrzanie niskie ceny oferowanych produktów

Ciężkie czasy? Coraz więcej problemów finansowych, drożyzna w sklepach – stacjonarnych i internetowych?

To wszystko sprzyja – z jednej strony – większej podatności na rzekomo atrakcyjne cenowo oferty, z drugiej – kreatywności przestępców, doskonale orientujących się w nastrojach społecznych i wykorzystujących je, zarówno w świecie realnym, jak i wirtualnym.

Niestety, efekty ich działalności nigdy nie pozostają tylko wirtualne – ich ofiary zawsze tracą realnie…

Kilka dni temu w Grajewie doszło do oszustwa – przestępcy udanie „wmanewrowali” swoją ofiarę w zakup rzekomo wysokiej jakości agregatów prądotwórczych, w o wiele niższej cenie niż ta, którą prezentowali na równie prawdziwej, jak cała ich oferta – stronie internetowej.

Agregaty prądotwórcze cieszą się od co najmniej kilku miesięcy coraz większym powodzeniem – sprzyjają temu mniej lub bardziej potwierdzone informacje, według których nie jest do końca pewnym, czy w niedalekiej przyszłości nie będziemy się musieli liczyć z pewnymi redukcjami w dostępie do energii elektrycznej…

Kradzieże dobrze zorganizowane

Współczesny oszust idzie z duchem czasu i potrafi doskonale „łączyć” możliwości dokonania przestępstwa, jakie daje m.in. nowoczesna technika z klasycznym działaniem, które ma na celu wyłudzenie pieniędzy.

Tak stało się właśnie w Grajewie, gdzie mężczyzna został skuszony bardzo dobrą ofertą cenową proponowanych produktów. Agregaty zostały przedstawione jako zagraniczne i cieszące się dużym zainteresowaniem klientów.

Mężczyźnie, który został oszukany przedstawili kartę gwarancyjną urządzeń, zaprezentowali również działanie produktów, proponując rzekomo atrakcyjną cenę, niższą od zaprezentowanej na stronie internetowej, co ostatecznie przekonało go do zakupu.

Jak się niedługo później okazało, specyfikacja techniczna zakupionych agregatów miała się nijak do produktów o podobnej mocy. Okazało się, że są one zdecydowanie tańsze od tych, które zakupił. Stracił przez to kilka tysięcy złotych.