Wynajęcie kontenera przyda się zarówno przy budowie domu, jak i remoncie mieszkania. To najszybszy sposób na pozbycie się gruzu i innych odpadów budowlanych. Jedno pytanie dotyczy tego, który kontener wybrać, a drugie jest to, jak przygotować nieruchomość pod kontener. Czy potrzebujesz pozwolenia? Jak to zorganizować? Dowiedz się jak przygotować swoją nieruchomość do montażu kontenerów.

Czy podstawienie kontenera wymaga pozwolenia?

Czy do podstawienia kontenera do wywozu gruzu potrzebujesz pozwolenia? Pozwolenie jest wymagane, gdy chcesz umieścić je na nieruchomości, która nie należy do ciebie. Wśród takich nieruchomości warto wspomnieć m.in. o wspólnych nieruchomościach, czyli blokach czy kamieniach. Będziesz wówczas musiał zwrócić się do spółdzielni z wnioskiem do wspólnoty mieszkaniowej, jeżeli kontener ma znajdować się na działce sąsiedniego budynku. Jeśli chcesz postawić kontener w miejscu, które nie należy do wspólnoty lub spółdzielni, wtedy wniosek należy złożyć do urzędu gminy. Natomiast na terenie prywatnym można postawić kontener bez pozwolenia.

Jak przygotować posesję na podstawienie kontenera

Kontener jest dostarczany ciężkimi ciężarówkami, a sam kontener na odpady wraz z zawartością będzie dużo ważył. Koniecznie sprawdź, czy powierzchnia została właściwie utwardzona. Dostęp do posesji jest również ważny: musi być wystarczająco szeroki i pusty, aby ciężarówka mogła łatwo manewrować, a wywóz gruzu sprawnie przebiegł.

Masz do wyboru następujące rodzaje kontenerów:

  • kontener na gruz,
  • kontener na papę,
  • kontener na odpady wielkogabarytowe,
  • kontenery na odpady zielone,
  • kontener na zmieszane odpady budowlane,
  • kontener na zmieszane odpady opakowaniowe.

W zależności od rodzaju pojemnika, który wybierzesz, możesz wrzucić między innymi: gruz ceglany, gruz betonowy, glebę, ziemię, dachówki, mury, tynki, kamienie, papę, meble, krzesła, stoły, wykładziny, drzwi, okna, styropian, wełnę mineralną, szyby, opakowania z tworzyw sztucznych, folie, kartony, opakowania kartonowe, opakowania plastikowe, opakowania drewniane, opakowania metalowe, opakowania styropianowe, taśmy, sznury oraz nici.

Nie dopuszczaj do przepełnienia kontenera

Zwykle kontenery na gruz mają pojemność od 2m3, aż do 36 m3 . Bardzo ważne jest, by odpowiednio dobrać jego wielkość. Przepełnienie kontenera nie ma charakteru wyłącznie estetycznego, ale przede wszystkim stanowi zagrożenie dla ludzi przebywających na danym terenie. Każdy kontener ma określoną nośność i przekroczenie zalecanej pojemności skutkuje utratą jego zawartości. Nie tylko stwarza to zagrożenie dla mienia, ale nadmierne obciążenia mogą również rozprzestrzeniać się podczas transportu i stwarzać zagrożenie na drodze!

Wynajem kontenerów na różne odpady

Kontener na gruz Białystok + wynajem kontenerów to idealne rozwiązanie dla tych, którzy planują remont lub budowę i chcą szybko pozbyć się niepotrzebnych śmieci. Możesz bezpiecznie i legalnie pozbyć się różnych rodzajów odpadów, w zależności od potrzeb. Szeroki wybór pojemników o różnej pojemności pozwoli każdemu, nawet osobie indywidualnej, znaleźć idealne rozwiązanie. Wynajem kontenerów może pomóc Ci łatwiej pozbyć się niepotrzebnych odpadów.

Wynajem kontenerów Białystok

Jeśli planujesz remont mieszkania lub domu w Białymstoku, to zastanawiasz się pewnie, co zrobić ze starymi meblami i odpadami. Warto znaleźć idealne rozwiązanie, które pozwoli na zaoszczędzenie pieniędzy i jednocześnie zadba o ochronę środowiska. Kontener na odpady budowlane Białystok to najlepsze rozwiązanie, jeśli chcesz pozbyć się po remoncie glazury, terakoty, boazerii, paneli czy armatury łazienkowej. Specjalne kontenery na zmieszane odpady budowlane pomieszczą wszystko, czego chcesz się pozbyć – poremontowe zmieszane odpady, czysty gruz, a nawet papę. Należy pamiętać, że wywóz śmieci i profesjonalny odbiór odpadów komunalnych jest bardzo ważny podczas prac remontowych.