Powstanie nowa przestrzeń sportowa

W Grajewie powstanie nowa przestrzeń, dzięki której młodzi mieszkańcy miasta będą mieli możliwość aktywnie spędzać wolny czas i rozwijać swoje talenty sportowe. Będzie to boisko lekkoatletyczne, które zostanie wybudowane na terenie Szkoły Podstawowej nr 4.

Stosowną umowę w ostatnich dniach podpisał burmistrz Grajewa Dariusz Latarowski. Jest to jeden z „elementów” programu międzynarodowego, polsko-litewskiego, który uzyskał dofinansowanie z budżetu unijnego. To program „Strengthening cross border social connections”, który ma na celu rozwijanie współpracy krajów ze sobą sąsiadujących i budowanie nowych więzów społecznych.

Wszystkie kwestie formalno-prawne zostały już sfinalizowane, w związku z tym nie pozostaje nic innego jak wdrażanie realnych działań, zmierzających do tego, żeby boisko mogło powstać jak najszybciej, by służyć rozwojowi dyscyplin lekkoatletycznych w Grajewie.

Plan inwestycji

Podpisana przez burmistrza Grajewa umowa rozpoczyna bieg inwestycji. W ciągu kolejnych stu dni zostaną zrealizowane kolejne jej etapy.

Na początku konieczne jest wykonanie prac rozbiórkowych. Zostanie zrealizowana rozbiórka aktualnych ciągów pieszych, urządzeń lekkoatletycznych oraz bieżni, boiska wielofunkcyjnego i części trybun.

Następnie rozpoczęte zostaną prace przy bieżniach: prostej sześciotorowej do biegów sprinterskich oraz bieżni ogólnej czterystumetrowej. W ramach tego etapu prac bieżnia zostanie również odwodniona.

Kolejny etap to prace inżynierskie oraz budowlane, w ramach których wykonany zostanie remont trybun, terenów utwardzonych i remont schodów.

Łączny koszt inwestycji to ponad dwa miliony złotych, z czego dofinansowanie wyniesie ok. pięćdziesiąt procent.