Mlekpol laureatem Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP

Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol po raz kolejny została doceniona w ogólnopolskim konkursie. Tym razem firma została laureatem dziewiętnastej edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP.

W ten sposób uhonorowano wyróżniającą się na rynku strategię Mlekpolu dotyczącą promocji regionów, w których posiada swoje zakłady produkcyjne. Nie bez znaczenia jest również zaangażowanie Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol w działania zmierzające do unowocześniania procesów produkcyjnych, tak aby były one bardziej ekologiczne i ergonomiczne.

Angażując się w rozwój nowoczesnych technologii przetwórczych firma wnosi istotny wkład w kreowanie nowego oblicza branży mleczarskiej w Polsce.

Mlekpol już od ponad czterdziestu lat jest obecny na rynku. Przez ten czas sukcesywnie budował sukces swojej marki, nie tylko na rynku krajowym, ale również międzynarodowym. Jakość produktów to najlepsza reklama, która z powodzeniem otwiera przed Mlekpolem nowe rynki zbytu. Obecnie spółdzielnia zatrudnia niemal trzy tysiące osób i jest obecna na rynkach ponad dziewięćdziesięciu krajów na całym świecie.

Prestiżowe wyróżnienie

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień gospodarczych w Polsce. Kapituła konkursowa przyznała wyróżnienia już po raz dziewiętnasty. W tym roku nominowanych firm było dwadzieścia jeden – w następujących kategoriach: Odpowiedzialny Biznes, Lider Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Narodowy Sukces, Międzynarodowy Sukces, Firma Rodzinna, Start Up oraz Badania i Rozwój.

Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol została laureatem w kategorii Narodowy Sukces. W ten sposób doceniono nie tylko sukcesy stricte branżowe Mlekpolu, ale również dbałość o najwyższą jakość i konkurencyjność oraz innowacyjność oferty, co czyni ją szczególną na różnych rynkach.

Tym samym firma przyczynia się do realnej promocji polskiego mleczarstwa i szerzej – przemysłu spożywczego – na całym świecie, budując trwałą, solidną i perspektywiczną pozycję różnych polskich podmiotów gospodarczych na arenie międzynarodowej.