Wichura powodem wypadku

Ostatni weekend w całej Polsce nie należał do spokojnych z uwagi na bardzo niekorzystne warunki atmosferyczne. Nad krajem przetoczyła się silna wichura, która doprowadziła do wielu niebezpiecznych zdarzeń, w tym również drogowych.

Konieczne były liczne interwencje straży pożarnej i innych służb. Wiele gospodarstw domowych zmagało się z przerwami w dostawach prądu.

Orkan Nadia spowodował wiele szkód – od morza po góry. Niż był wyjątkowo aktywny. Niestety, nie obyło się bez problemów również w Grajewie, a dokładniej na drodze tuż przed miastem, gdzie doszło do wypadku.

Jadący z Warszawy do Suwałk autobus, w godzinach wieczornych, został zepchnięty przez silny podmuch wiatru do rowu. W wyniku tego niebezpiecznego zdarzenia poszkodowanych zostało sześć osób, w tym jedna ciężej. Wszystkie zostały przetransportowane do pobliskich szpitali. Autokarem jechało łącznie trzynaście osób.

W wyniku wypadku trasa była zablokowana do wczesnych godzin porannych.

Tragiczny wypadek na drodze do Augustowa

Koniec stycznia okazał się dramatyczny dla kierowców z regionu. 30 stycznia br. na trasie prowadzącej z Białegostoku do Augustowa, na wysokości miejscowości Stok, w godzinach porannych, miał miejsce tragiczny w skutkach wypadek, w wyniku którego śmierć poniosła jedna osoba.

Na drodze doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych. Jeden z samochodów zapalił się. Interweniowała straż pożarna. Udało się uratować jednego z kierowców, który ostatecznie znalazł się w szpitalu.

Niestety, kierowca drugiego samochodu, poniósł śmierć na miejscu zdarzenia.

Ze wstępnych ustaleń służb wynika, że to właśnie ten kierowca spowodował wypadek. Miał wykonać manewr wyprzedzania w miejscu do tego niedozwolonym.

Interwencja straży była utrudniona ze względu na ładunek jednego z samochodów, który był łatwopalny. W akcji udział wzięło kilkanaście jednostek straży pożarnej. Droga była niedostępna dla ruchu przez wiele godzin.

Więcej informacji przydatnych dla kierowców znajdziesz na https://infodrogowe.pl/.