Inauguracja kina plenerowego

Kino plenerowe na wsi? Co prawda nie jest to jeszcze częste „zjawisko”, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby również mieszkańcy wsi mieli możliwość skorzystania z tej coraz bardziej popularnej formy rozrywki.

Połączenie kina i pleneru to idealny pomysł na udany wieczór, niezależnie, czy będzie to wielka aglomeracja, czy niewielka wieś.

Wojewodzin ma już za sobą inaugurację kina plenerowego. Pierwszy seans odbył się 17 września 2021 r. i był możliwy dzięki zakupionemu niedawno zestawowi służącemu do projekcji w ramach kina plenerowego.

Kino plenerowe to jeden z istotniejszych punktów szerszego programu – „Kreatywne spotkania w Wojewodzinie”, który jest współfinansowany ze środków pochodzących z budżetu Województwa Podlaskiego.

Zadanie to jest realizowane w ramach „Programu odnowy wsi województwa podlaskiego. Kreatywna wieś”.

Kino nie zawsze plenerowe

Mieszkańcy wsi znajdujących się w województwie podlaskim korzystają w różnym zakresie z dobrodziejstw programu wojewódzkiego, który ma na celu aktywizację i integrację mieszkańców wsi oraz różnych organizacji działających na terenach wiejskich.

Wojewodzin pozyskane środki przeznaczył na zakup zestawu kina plenerowego, czyli: ekranu projekcyjnego, projektora, laptopa, głośników i oprzyrządowania technicznego.

Co prawda pierwszy pokaz kina plenerowego w Wojewodzinie odbył się… w świetlicy (ze względu na złe warunki pogodowe), jednak kolejne pokazy planowane są już w plenerze.

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby filmy wyświetlać również w pomieszczeniach, dlatego zestaw kina plenerowego z Wojewodzina będzie również służył mieszkańcom innych wsi z gminy Grajewo, pod warunkiem, że dysponują one odpowiednimi pomieszczeniami, takimi jak np. świetlice wiejskie.