XV Integracyjny Bieg Świąteczno-Noworoczny w Grajewie

Sylwester i Nowy Rok na sportowo? To zupełnie inny „scenariusz” na ostatnie godziny starego i pierwsze godziny nowego roku. Zazwyczaj spędzamy ten czas na balach, prywatkach, w kinach, na rodzinnych spotkaniach lub po prostu – wypoczywając w domu.

Coraz większą popularnością cieszą się jednak również imprezy alternatywne, które mogłyby na pierwszy rzut oka nie kojarzyć się z czasem, który uznajemy za świąteczny i wymagający takiej właśnie, odświętnej oprawy.

Można jednak połączyć różne formy wypoczynku i rozrywki, i spędzić ten czas naprawdę w szczególny sposób, jednocześnie stawiając na zdrowie i relaks w gronie osób, które preferują podobne formy spędzania wolnego czasu.

O czym mowa? O urządzanych w całej Polsce sylwestrowo-noworocznych imprezach sportowych, pośród których największą popularnością cieszą się biegi, organizowanej w różnej formule – są to np. biegi przełajowe albo miejskie.

Uczestnictwo w takim biegu może być też początkiem spełniania postanowień noworocznych, które często dotyczą kwestii zdrowotnych.

Świąteczne bieganie

Piętnasta edycja popularnej imprezy biegowej w Grajewie miała miejsce w Parku Wolności. Uczestnicy mogli wybrać jeden z kilku dystansów. Krótsze przygotowano z myślą o najmłodszych biegaczach, najdłuższy, w którym mogli uczestniczyć wszyscy zainteresowani od 16 roku życia, liczył trzy kilometry.

Imprezę rozpoczęło wspólne śpiewanie kolęd. Zgodnie z sugestiami organizatorów, wiele osób zdecydowało się na przybycie do parku w przebraniach sylwestrowych. Najciekawsze stylizacje zostały wyróżnione.

Główny bieg integracyjny zgromadził najwięcej uczestników. Trasy biegów wytyczono na parkowych alejkach.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, ciepły posiłek, gorące napoje oraz słodkości.

XV Integracyjny Bieg Świąteczno-Noworoczny mógł się odbyć dzięki współpracy instytucji samorządowych z organizacjami pozarządowymi.

Jak przygotować się do biegów zimą? Zapoznaj się z podstawowymi zasadami zdrowego biegania.