Policjanci pomogli żeglarzom

Już niedługo nowy sezon żeglarski ruszy pełną parą, ale korzystając z dobrej aury, żeglarze już od kilku tygodni coraz chętniej wypływają na lokalne akweny. Nie inaczej jest również w okolicach Grajewa, które stwarzają dobre warunki do uprawiania tych wodnych dyscyplin.

Na pobliskim Jeziorze Rajgrodzkim z tygodnia na tydzień i z dnia na dzień pojawia się coraz więcej łódek. Nie inaczej było w ostatni weekend, kiedy spokojny rejs jednej z żaglówek został przerwany przez wywrócenie się łodzi.

W chwili wypadku przebywało na niej trzech żeglarzy. Wszyscy wpadli do wody. Konieczne było przeprowadzenie szybkiej akcji ratunkowej, którą uskutecznili policjanci. Udało się im udzielić natychmiastowej pomocy żeglarzom, którzy dzięki tej interwencji trafili szybko na brzeg jeziora, w pełni bezpiecznie.

Poza strachem, na szczęście, nie doznali żadnych szkód zdrowotnych.

Patrol spełnił swoje zadanie

W związku z coraz większą aktywnością żeglarską, jak co roku, na wodach jezior w pobliżu Grajewa pojawiają się patrole policji wodnej.

Jeden z nich był na Jeziorze Rajgrodzkim i mógł szybko interweniować w związku z zaistnieniem niebezpiecznej sytuacji na wodzie. Do zdarzenia doszło w ostatni weekend, a konkretnie – w niedzielę, w godzinach popołudniowych.

Podczas wykonywania obowiązków policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że na jeziorze doszło do wywrócenia się jednej z pływającym po nim łódek.

Do wypadku doszło w pobliżu jednego ze znajdujących się nad jeziorem ośrodków wypoczynkowych.

Miejsce było znane policjantom, dzięki precyzyjnemu podaniu lokalizacji, mogli skutecznie interweniować i uratować życie pechowych żeglarzy. Dwóch mężczyzn i nastolatka, córka jednego z nich, zostali bezpiecznie przetransportowani policyjną łodzią na brzeg.

Planujesz wypoczynek nad wodą? Pamiętaj o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa!