Otworzono drogi prowadzące do farmy

Jedna z najważniejszych inwestycji związanych z Grajewem zbliża się do finalizacji. Już niedługo zacznie tu działać nowoczesna Farma Wiatrowa. Od kilku tygodni na terenie przyszłej farmy trwają intensywne prace, które posuwają się szybko, dlatego można powiedzieć, że inwestycja zostanie oddana do użytku zgodnie z planem.

W październiku odbyła się uroczystość otwarcia dróg, które zostały rozbudowane i wyremontowane przez głównego inwestora. Było to prawdziwe święto dla miasta. Tego dnia zorganizowano m.in. piknik rodzinny w Wierzbowie. Chętni mieszkańcy Grajewa i okolic mogli również wejść na teren Farmy Wiatrowej Grajewo i zapoznać się z jej infrastrukturą i funkcjonowaniem.

Było już co oglądać, ponieważ niedawno zakończył się montaż głównych elementów farmy, czyli turbin wiatrowych. Farma w Grajewie jest już kolejną tego typu inwestycją realizowaną przez firmę OX2.

Nie tylko technologia

Najważniejszym celem takich nowoczesnych inwestycji, jak farmy wiatrowe jest efektywne pozyskiwanie energii, ale nie bez znaczenia jest również to, w jakich warunkach projekty takie są realizowane. Chodzi m.in. o poziom akceptacji ze strony lokalnej społeczności.

Ważne są również cele edukacyjne, związane z aktywnym promowaniem alternatywnych źródeł pozyskiwania energii, która obecnie stała się jednym z najważniejszych „problemów”, nie tylko gospodarczych, ale równie społecznych, a nawet politycznych.

OX2 stawia na integrację z lokalnymi środowiskami, które są zainteresowane różnymi aspektami funkcjonowania takich inwestycji jak farmy wiatrowe.

Realizując założenia związane z planem inwestycyjnym pod uwagę brane są w związku z tym również warunki lokalne. Firma często decyduje się na partycypację w kosztach koniecznych prac modernizacyjnych miejscowej infrastruktury albo realizuje je samodzielnie.

Współuczestniczy także w innych inicjatywach, ważnych dla lokalnej społeczności, w tym: kulturalnych czy edukacyjnych.

Zobacz również: Jak zmienią się przepisy dotyczące lokowania elektrowni wiatrowych w Polsce.