15 sierpnia – Wilczym Tropem – w Grajewie

Już 15 sierpnia 2021 r. odbędzie się kolejna, dziewiąta edycja imprezy sportowej – „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Będzie to największy bieg pamięci w Polsce. Organizator przypomina o trwających zapisach. Pierwotnie bieg miał się odbyć w maju – teraz wybrano nową datę, która zbiega się ze Świętem Wojska Polskiego.

Bieg będzie miał miejsce w Parku Solidarności w Grajewie. Osoby, które dokonały zapisu na bieg we wcześniejszym terminie, nie muszą go ponawiać. Jeśli w nowym terminie nie będą mogli wziąć udziału w imprezie – proszeni są o powiadomienie o tym fakcie organizatora. Pakiety startowe przygotowane zostały dla pierwszych 150 osób, które dokonają zgłoszenia.

Rejestracji można dokonywać nawet w dniu imprezy, 15 sierpnia br. – w namiocie Miasta Grajewo, do godziny 14.30. Zbiórka – o godz. 14.50. Start biegu punktualnie o godzinie 15.00.

Organizatorami Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych są: Miasto Grajewo, KS Maratonka Grajewo oraz MOSiR Grajewo i Grajewskie Centrum Kultury.

Tropem Wilczym – biegi w całej Polsce

Grajewski Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest jednym z kilkuset, które odbędą się w całej Polsce. Impreza ma na celu zachowanie pamięci o żołnierzach, którzy nigdy nie pogodzili się z ustanowieniem władzy komunistycznej w Polsce.

Pierwszy bieg, zorganizowany przez grupę pasjonatów, odbył się w 2013 r. Miał miejsce w lesie w okolicach Zalewu Zegrzyńskiego. W pierwszej edycji biegu udział wzięło 50 biegaczy. Z roku na rok bieg rósł w siłę, już rok później dzięki zaangażowaniu osób działających w Fundacji Wolność i Demokracja uczestników było już 1500. Od roku 2015 impreza ma charakter ogólnopolski.

W 2020 r. wilczym szlakiem pobiegło aż 75 tysięcy osób w 370 miastach. Bieg odbył się również poza granicami Polski (m.in. w Chicago, w Londynie, w Wiedniu i w Wilnie).

Aktualizowaną na bieżąco listę miast, w których odbędzie się bieg oraz wszystkie informacje na temat imprezy znaleźć można na stronie Tropemwilczym.org.