W ostatnim czasie, 46-letni mężczyzna z powiatu grajewskiego został skazany na trzy miesiące aresztu tymczasowego. Próbowanie ucieczki przed nadjeżdżającą patrolówką, ignorowanie sygnałów policyjnych i wyrzucenie narkotyków z samochodu podczas pościgu, to przestępstwa, które doprowadziły do jego aresztowania.

Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grajewie, Grzegorz Gardocki, poinformował o incydencie. Wyjaśnił, że funkcjonariusze drogówki zauważyli podejrzanego kierowcę na ulicy Ełckiej w Grajewie. Gdy mundurowi podjęli decyzję o kontroli drogowej i włączyli sygnały świetlne oraz dźwiękowe, mężczyzna postanowił nie zatrzymać się, lecz gwałtownie przyśpieszył. Po krótkiej pogoni, policjanci zdołali go jednak zatrzymać.

Interesujący jest fakt, że podczas ucieczki 46-latek wyrzucił z auta foliowe zawiniątko. Okazało się później, że zawierało ono narkotyk – mefedron. Po zabezpieczeniu zawiniątka, funkcjonariusze odkryli, że mężczyzna porzucił aż 99 gramów tej substancji. Przeszukanie jego mieszkania przyniosło kolejne odkrycie – kolejne 9 gramów tego samego narkotyku.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut posiadania dużej ilości narkotyków, co grozi karą do 10 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo, niezatrzymanie się do kontroli drogowej może skutkować karą do 5 lat więzienia.