W urokliwy majowy wtorek, 28 maja, szkoła podstawowa zlokalizowana w Prostkach zorganizowała Festyn Rodzinny. Okazało się to doskonałym dowodem na to, że „szkoła wiejska potrafi” angażować całą społeczność w wartościową inicjatywę.

Festyn odbył się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostkach, gdzie goście mieli okazję delektować się smakowitymi potrawami przygotowanymi przez członkinie miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich. Oferta kulinarna obejmowała takie specjały jak krokiety, pierogi, pizza czy babka ziemniaczana.

Jak dodaje Anna Gładkowska, również nie brakowało atrakcji. Rodzice uczniów przygotowali niesamowitą ilość różnorodnych ciast, babeczek, faworków, racuchów, ciasteczek oraz gofrów, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem obecnych na festynie.

Jednak Festyn Rodzinny to nie tylko okazja do degustacji lokalnych przysmaków. Jest to przede wszystkim wydarzenie skierowane do dzieci i młodzieży, promujące aktywność fizyczną jako zdrowy sposób spędzania czasu wolnego i dobrej zabawie. Dzięki niezwykle sprawnie przeprowadzonej organizacji, każdy uczeń miał możliwość zapoznać się z ofertą „kawiarenki pod chmurką” oraz brać udział w szeregach emocjonujących rozgrywek sportowych.