XXIII Międzynarodowy Uliczny Bieg Wilka

Po dwóch latach, kiedy jedna z najważniejszych, o ile nie najważniejsza impreza sportowa Grajewa, nie mogła się odbyć na normalnych warunkach – powraca – Międzynarodowy Uliczny Bieg Wilka, wydarzenie, które rozsławia miasto wśród miłośników biegania z Polski i nie tylko.

Impreza odbędzie się już po raz dwudziesty trzeci. Do rozpoczęcia zostało jeszcze kilka tygodni. Bieg w tym roku będzie miał miejsce 7 maja. Podobnie jak w ubiegłych edycjach, oprócz trasy głównej, wyznaczone zostaną również krótsze – dla młodszych uczestników imprezy – dzieci i młodzieży.

Co ciekawe – zarówno te trasy, jak i główna, licząca dziesięć kilometrów, będą wytyczone na nowo, a więc będzie to też atrakcyjna nowość także dla tych biegaczy, którzy nie opuścili wielu wcześniejszych edycji Biegu Wilka.

Honorowy Patronat nad imprezą przyjął Marszałek Województwa Podlaskiego i Starosta Grajewski. Organizacją Biegu zajmuje się Komitet, z Burmistrzem Miasta Grajewa na czele. Większość prac związanych z przygotowaniem tras i całego harmonogramu działań niezbędnych do stworzenia odpowiednich warunków dla uczestników wydarzenia realizuje natomiast Klub Sportowy Maratonka.

Nowe trasy – ta sama dobra energia!

Zarówno główny bieg, jak i mniejsze, realizowane w ramach Międzynarodowego Ulicznego Biegu Wilka w edycji 23., rozegrane zostaną na nowych trasach. Uczestnicy spotkają się w okolicy Muzeum Mleka oraz Pływalni Miejskiej.

Początek biegowego klasyku już o godzinie 9:00. Biegacze wystartują z parkingu k. kościoła znajdującego się przy ulicy Jana Pawła II.

Dorośli uczestnicy imprezy będą mogli również wziąć udział w biegu, a właściwie marszu alternatywnym. Wytyczona zostanie bowiem także trasa dla osób preferujących marsz w stylu Nordic Walking. W tym roku trasa będzie liczyła niecałe 3 km.

Dzieci i młodzież będą konkurować na dystansach krótkich i średnich. Biegi juniorów odbędą się przy Muzeum Mleka oraz Pływalni Miejskiej.

Jak zawsze – imprezie głównej – towarzyszyć będzie bogaty program rekreacyjny.

Więcej informacji na temat regulaminu wydarzenia, warunków uczestnictwa i zapisów można znaleźć na stronie KS Maratonka (Maratonka.pl).