Podczas nadzwyczajnej sesji radnych w Grajewie, która odbyła się w środę, zdecydowano o zabezpieczeniu funduszy na inwestycję mającą na celu zwiększenie bioróżnorodności w mieście. Wśród zaplanowanych projektów znajdują się m.in. stworzenie lasu kieszonkowego i parku liniowego. Miasto otrzymało dofinansowanie na te cele z budżetu województwa, a kwota ta wynosi prawie 450 tys. zł.

Tematem niecodziennej sesji miejskiej, która miała miejsce dwa tygodnie temu, było jak ukierunkować przydzielone przez województwo środki na stworzenie większej liczby terenów zielonych w Grajewie. Burmistrz miasta Dariusz Latarowski podkreślił nietypowy charakter projektu, podczas podpisywania umowy na dofinansowanie w urzędzie marszałkowskim.

Siedem terenów zostanie przeznaczonych na rozwijanie bioróżnorodności, gdzie planowane są m.in. utworzenie lasu kieszonkowego, parku liniowego, oraz miejskich łąk kwietnych. Prawdopodobnym terminem realizacji projektów jest nadchodząca jesień.

Lokalizacje przyszłych „zielonych” inwestycji to m.in. ulice: Legionistów, Rotmistrza Konopki, 9 pułku strzelców konnych, Pułaskiego oraz park przy starej komendzie i skwer przy Dwornej. Szczegółowe propozycje zostaną przedstawione po ogłoszeniu przetargu – informuje burmistrz miasta.