Grajewo, miasto znane z zaangażowania w ekologiczne inicjatywy, podjęło kolejne działania na rzecz środowiska. Jego mieszkańcy mogą spodziewać się zwiększenia liczby roślin w swoim mieście w ramach projektu „Postaw na bioróżnorodność”. Planowane jest posadzenie wielkiej ilości drzew i krzewów – odpowiednio niemal 1400 i 1100 sztuk, a także licznych bylin, traw ozdobnych i kwiatów.

Burmistrz Grajewa, Dariusz Latarowski, podpisał oficjalną umowę z wykonawcą tego projektu. Zgodnie z dokumentem, zadanie polega na „Zwiększeniu bioróżnorodności na obszarze Miasta Grajewo”. W ramach tej umowy, przestrzeń miejska zyska więcej zieleni w zaledwie 48 dni.

Nowe nasadzenia mają pojawić się w siedmiu różnych lokalizacjach w mieście. Miejsca te zostały starannie wybrane, aby jak najbardziej poprawić estetykę i ekosystem miasta. Będą to obszary przy ulicach: Legionistów, Rtm. W. Konopki, pomiędzy ulicami Książęcą i ks. Aleksandra Pęzy, przy ulicy Pułaskiego, Dwornej, pomiędzy ulicami A. Mickiewicza, ks. J. Popiełuszki i dr T. Nowickiego, oraz przy ulicy 9 Pułku Strzelców Konnych.

Sama realizacja projektu nie byłaby możliwa bez odpowiedniego finansowania. Miasto Grajewo pozyskało na ten cel blisko 450 tysięcy złotych dofinansowania, co świadczy o jego zaangażowaniu w poprawę jakości życia mieszkańców poprzez promowanie bioróżnorodności.