Warunki na drogach w naszym województwie są trudne. Istnieje możliwość wystąpienia miejscami poślizgu z powodu intensywnych opadów śniegu, które ponownie dotarły do Grajewa.

W stolicy regionu, Białymstoku, od kilku godzin obserwuje się ciężkie opady śniegu. Na drogach miejskich zalega gruba warstwa udeptanego śniegu, co prowadzi do tworzenia się korków ulicznych. Prowadzi to do spowolnienia ruchu drogowego, zmuszając kierowców do bardziej ostrożnej jazdy. Jednocześnie drogowcy walczą o utrzymanie nawierzchni w stanie pozwalającym na bezpieczną jazdę.

Prognozuje się możliwe opady mieszane – deszczu ze śniegiem. W niektórych miejscach pokrywa śnieżna może zwiększyć się o 2-5 cm. Uwaga! Nawierzchnie dróg i chodników mogą być śliskie. W określonych lokalizacjach wiatr może powodować zawieje śnieżne.

Na drodze DK19 doszło do czołowego zderzenia samochodu ciężarowego z pojazdem osobowym. W wyniku zdarzenia ciężarówka przewróciła się na bok, natomiast auto osobowe znalazło się w rowie po przeciwnej jezdni. Jeden z kierowców trafił do szpitala. Zdjęcie z miejsca zdarzenia dostarczyła Ochotnicza Straż Pożarna w Zabłudowie.