W Powiecie Ełckim doszło do kolejnego oszustwa internetowego. Tym razem ofiarą padł jeden z mieszkańców, który postanowił zaangażować swoje środki finansowe w kryptowaluty, będąc wprowadzonym w błąd przez nieuczciwych doradców finansowych. Korzystając z telefonicznych instrukcji tych oszustów, mężczyzna stracił aż 350 tysięcy złotych.

Jeden z obywateli Powiatu Ełckiego zgłosił się do lokalnej komendy policji, aby opowiedzieć o swojej traumie związanej z oszustwem online. Mężczyzna miał na celu inwestycję w kryptowaluty, dlatego wpłacił początkowo 500 złotych na rachunek bankowy odnaleziony w sieci. Niedługo potem odezwał się do niego rzekomy doradca finansowy, oferując swoją pomoc w dalszych transakcjach związanych z kryptowalutami.

Po otrzymaniu instrukcji telefonicznych od fałszywego doradcy, mężczyzna zainstalował na swoim komputerze aplikację znaną jako Anydesk. Ta aplikacja pozwoliła cyberprzestępcom uzyskać dostęp do jego urządzenia. W rezultacie tego działania, mężczyzna stracił prawie 350 tysięcy złotych ze swojego konta bankowego – tak głosi oficjalne oświadczenie Komendy Powiatowej Policji w Ełku, opublikowane na ich stronie internetowej.