KS Warmia Grajewo w programie Lotosu

Grajewo jest kolejnym miastem, które przystąpiło do programu „Piłkarska Przyszłość z Lotosem”. Dzięki partycypacji w tym projekcie możliwe będzie efektywniejsze szukanie nowych talentów piłkarskich, zapewnienie im lepszych warunków do rozwoju i szkolenie – nie tylko samych młodych adeptów futbolu, ale również trenerów.

W uroczystościach związanych z podpisaniem umowy, dzięki której piłkarze z Grajewa zyskają zupełnie nowe perspektywy rozwojowe, udział wzięli m.in.: burmistrz Grajewa, prezes KD Warmia Grajewo, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz przedstawiciele Grupy Lotos na czele z Pawłem Janasem, byłym selekcjonerem reprezentacji Polski w piłce nożnej – obecnie koordynatorem programu Lotosu i Akademii Piłkarskiej LG.

W dniu podpisania umowy nie mogło również zabraknąć akcentu stricte sportowego – na hali MOSiR swoje umiejętności zaprezentowali młodzi zawodnicy, reprezentujący miejscową drużynę piłkarską.

Cel programu

Program „Piłkarska Przyszłość z Lotosem” jest realizowany dzięki współpracy Lotosu z Akademią Piłkarską LG. Dzięki zaangażowaniu obu podmiotów możliwa jest realna pomoc w szukaniu młodych talentów w całej Polsce, nie tylko w największych ośrodkach miejskich.

Tego typu programy sprawdzają się na całym świecie. Pozwoliły one znaleźć i wychować gwiazdorów dyscypliny. Tym tropem podążają również osoby zaangażowane w projekt Lotosu i Akademii Piłkarskiej LG.

Sprawdzone wzorce to podstawa realizacji skutecznych strategii. Program, o którym mowa ma charakter kompleksowy – pozwala wyłonić prawdziwe talenty w młodym wieku i efektywnie je prowadzić, ale to nie wszystko. Program jest również szansą dla trenerów, którzy w jego ramach mogą szlifować swoje umiejętności i zdobywać kolejne, cenne doświadczenia w karierze trenerskiej.

Celem programu jest również wyposażenie drużyn biorących w nim udział w wysokiej jakości sprzęt sportowy.

Interesujesz się piłką nożną? Najnowsze informacje ze świata futbolu m.in. w serwisie Sportonline.pl.