Podczas rutynowego patrolu, augustowscy policjanci zauważyli podejrzany pojazd marki Volkswagen na drodze. Co przyciągnęło ich uwagę, to łotewskie tablice rejestracyjne oraz siedzących razem w aucie siedem osób, wśród których był kierowca. Począwszy od tego momentu, funkcjonariusze zaczęli podejrzewać, że mogą mieć do czynienia z osobami, które nielegalnie znalazły się na terytorium naszego kraju.

Niezwłocznie po zauważeniu tego samochodu, policjanci podjęli decyzję o zawróceniu i śledzeniu go. Jednocześnie skontaktowali się z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Suwałkach. Po kilku minutach pościgu, udało im się zatrzymać ten volkswagen na drodze S-61 do kontroli. Za kierownicą siedział 27-letni obywatel Łotwy. Zaskakujące natomiast było to, że podróżowało z nim czworo obywateli Indii i dwóch obywateli Iranu, którzy wszyscy okazali się być nielegalnymi imigrantami.

Wszystkich złapanych na gorącym uczynku osobników przekazano Straży Granicznej w Augustowie. Jeśli okaże się, że łotewski kierowca pomagał im w nielegalnym przekroczeniu granicy, może mu grozić nawet 8 lat pozbawienia wolności.