W powiecie grajewskim doszło do dramatycznego wydarzenia. Struktura jednego z budynków gospodarczych należących do Zespołu Szkół w Wojewodzinie runęła niespodziewanie. Konkretnie, to dach tej konstrukcji uległ kompletnemu zawaleniu. Na szczęście, w chwili zaistnienia tego niebezpiecznego zdarzenia, w budynku nie przebywał żaden człowiek.

Informacje na ten temat podaje Michał Łopatowski, pełniący funkcję oficera prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie. Jak zaznacza, sytuacja była skomplikowana i wymagała natychmiastowej interwencji służb ratunkowych.

Kilka zastępów straży pożarnej zostało skierowanych na miejsce zdarzenia, aby sprostać wyzwaniu, jakim była katastrofa budowlana. Łączne straty wynikłe z tego nieszczęśliwego incydentu są szacowane na astronomiczną sumę około 280 tysięcy złotych. Policja prowadzi śledztwo w celu ustalenia okoliczności, które doprowadziły do tego zdarzenia.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że służby wykluczają możliwość, że to nagromadzony śnieg na dachu mógł być przyczyną katastrofy. Wszystko wskazuje na to, że musiało dojść do innych nieprawidłowości, które doprowadziły do tak drastycznego zawalenia konstrukcji.