„Co pamiętasz z Baśni braci Grimm?”

Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie zaprasza do udziału w niezwykłym konkursie, którego temat dla jednych będzie baśniowym „tu i teraz”, dla drugich – przypomnieniem niepowtarzalnych chwil, przeżywanych wraz z bohaterami jednych z najpiękniejszych baśni w historii literatury.

Konkurs ma zatem także dość nietypową formułę, ponieważ nie jest adresowany jedynie do najmłodszych czytelników, ale wszystkich wielbicieli twórczości niezapomnianych braci Grimm.

Podstawowym celem inicjatywy jest popularyzacja literatury pięknej w najmłodszym pokoleniu i szerzej – promocja czytelnictwa, zarówno u dzieci, młodzieży, jak i u osób dorosłych.

Zgodnie z misją takich instytucji, jakimi są biblioteki publiczne, mają one nie tylko być wypożyczalniami książek i innych wydawnictw, ale również centrami krzewienia kultury w społeczności lokalnej, w której działają.

Organizowanie konkursów dla czytelników z pewnością służy wypełnianiu tej niezwykle istotnej misji biblioteki.

Konkurs, czyli zdrowa rywalizacja

Konkursy tematyczne, które dotyczą określonego mniej lub bardziej szczegółowo obszaru tematycznego cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem – nie tylko samych potencjalnych uczestników, ale również publiczności.

Wywołują one pozytywne emocje, podobnie jak lubiane teleturnieje telewizyjne, które mimo prostej formuły i braku konieczności angażowania wielu środków, przyciągają od lat bardzo dużą widownię, reprezentującą różne pokolenia.

Nie inaczej jest z mniejszymi, lokalnymi konkursami. Niemal wszyscy mamy w sobie gen współzawodnictwa, a jeśli przebiega ono według klarownych zasad, nie tworzy negatywnych, ale przeciwnie – pozytywne emocje i o to również chodzi w konkursie zorganizowanym przez bibliotekę w Szczuczynie.

Chętni mogą się zgłaszać do 21 lutego br. Konkurs odbędzie się trzy dni później, o godzinie 10:00.

Uczestnicy baśniowych „zmagań” będą mieli za zadanie prawidłowo odpowiedzieć na pytania testowe dotyczące twórczości słynnych braci.

Pytania będą zróżnicowane – w zależności od kategorii wiekowej.

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody.