Marszałek województwa podlaskiego, Artur Kosicki, w dniu 11 marca zaprezentował strategię swojej przyszłej kadencji, którą planuje realizować w latach 2024-2029. Kosicki, który ma zamiar ponownie ubiegać się o stanowisko marszałka w okręgu numer 1, obejmującym Białystok, przedstawił ambitne cele na przyszłość.

Podczas konferencji prasowej, marszałek wyraził chęć kontynuowania działań podejmowanych przez zarząd województwa w ciągu ostatnich pięciu lat. Zauważył, że województwo podlaskie ewoluuje i rozwija się we wszystkich aspektach. Dzięki znaczącemu wzrostowi dochodów uzyskanych podczas obecnej kadencji, udało się zainwestować rekordowe sumy w wsparcie dla przedsiębiorców, placówek medycznych, samorządów oraz sektorów kultury i sportu.

Kosicki podkreślił, że obecna kadencja oznacza nowe otwarcie w porównaniu do okresu przed 2018 rokiem. Zaznaczył, że wydatki województwa podlaskiego podczas jego rządów wzrosły dwukrotnie w porównaniu do poprzedniej administracji.

Podstawowym celem prezentowanej strategii jest kreowanie „Ambitnego Podlaskiego”. Marszałek rozumie to jako dążenie do tworzenia województwa zdrowego, bezpiecznego, połączonego, dumnie reprezentującego swój region, innowacyjnego, dbającego o środowisko naturalne oraz dostępnego dla wszystkich mieszkańców.