W rejonie Żodzi, małej miejscowości położonej w powiecie monieckim, miało miejsce zgubne zdarzenie drogowe, które zaangażowało pojazd prywatny oraz maszynę rolniczą. Na skutek tego incydentu, droga utknęła w stanie zablokowanym.

Nieopodal Grajewa doszło do tragicznego wypadku, kiedy to kierujący audi, z nieznanych jeszcze przyczyn, zjechał na lewy pas ruchu. Na tej samej trasie, ale z przeciwnego kierunku, nadjeżdżał ciągnik rolniczy o nazwie „Rębak”. W wyniku niefortunnego manewru doszło do bezpośredniej kolizji między tymi dwoma pojazdami. Kierowca audi niestety nie przeżył tego tragicznego zdarzenia.

Aktualnie na miejscu trwają intensywne działania pod nadzorem prokuratury. Droga jest wciąż niedostępna dla ruchu. Policja zaleca objazd dla ciężarówek jedzących od strony Grajewa drogą DK 61 przez Augustów i dalej drogą DK 8 w kierunku Białegostoku. Natomiast samochody osobowe mogą skorzystać z dróg lokalnych – informuje podkomisarz Marta Rodzim z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.