W sobotę, 21 października 2023 roku, Morsy z Grajewa zostały zaproszone na inaugurację nowego sezonu morsowania, które było organizowane przez klub „Morsy Sejny”. Pomimo że była to typowa jesienno-słotna pogoda, warunki były idealne dla miłośników lodowatych kąpieli. Woda była odpowiednio zimna, co umożliwiło morsom nie tylko cieszenie się swoją pasją, ale także korzystanie z dobrodziejstw kąpieli w niskich temperaturach.

Kolejnym powodem naszego zadowolenia był fakt, że mogliśmy spotkać się z przyjaciółmi z innych klubów. Tęskniliśmy za ich spontanicznością, pozytywnym nastawieniem do życia i serdecznością. To spotkanie dało nam możliwość naładowania baterii pozytywną energią i oderwania się od rzeczywistości, która czasami bywa trudna.

Spotkanie w Sejnach było pełne wyjątkowej atmosfery. Po wyjściu z wody, uczestnicy z 20 zaproszonych klubów mogli skosztować specjałów sejneńskiej kuchni. Dodatkowo, całe wydarzenie urozmaicone było różnego rodzaju rozgrywkami sportowymi, muzyką na żywo, a nawet koncertem orkiestry dętej z Ochotniczej Straży Pożarnej z Gib. Na zakończenie całego wydarzenia mieliśmy przyjemność otrzymać puchar za zajęcie drugiego miejsca w konkurencji przeciągania liny oraz miłym akcentem na zakończenie było oddanie hołdu i złożenie kwiatów pod pomnikiem Ofiar Obławy Augustowskiej w Gibach.