6 czerwca 2024 r., w murach Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Jana Sebastiana Bacha w Grajewie, odbyło się wydarzenie muzyczne. Było to spotkanie podsumowujące rok pracy uczniów tej placówki, z prezentacją tych, którzy zdobyli laury w konkursach muzycznych.

Patronat nad tym kulturalnym wydarzeniem objął Burmistrz Grajewa, Maciej Paweł Bednarko, któremu składamy serdeczne podziękowania za wsparcie. Wśród gości, którzy przyjęli zaproszenie na koncert, znaleźli się Monika Stefańska, Przewodnicząca Rady Miasta Grajewo, Barbara Pieńkowska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grajewie, Halina Muryjas-Rząsa, była Przewodnicząca Rady Miasta Grajewo przez dwie kadencje, Rafał Halecki, dyrektor Oddziału Banku PKO BP w Grajewie oraz kapitan Emil Walendzik, dowódca sztabu 51 batalionu zmotoryzowanego z Wojewodzina.

Początek koncertu zaznaczyła przemową dyrektor Szkoły, Agata Świderska. Podkreśliła ona, jak ważne miejsce w lokalnej społeczności zajmuje ta edukacyjna instytucja, oferując młodym mieszkańcom Grajewa możliwość rozwijania swoich pasji muzycznych. Zwróciła uwagę na proces odkrywania młodych talentów i sukcesy, jakie uczniowie odnoszą na arenie krajowej i międzynarodowej, co jest powodem do dumy nie tylko dla szkoły, ale także dla całej społeczności miasta i rodziców. Wyraziła gratulacje i uznanie dla zdolnych uczniów. Pani dyrektor przypomniała również o zbliżającym się jubileuszu 50-lecia Szkoły, który zaplanowano na październik.