W poniedziałek, 11 czerwca 2024 roku, Kapitan Cody McLaughlin wraz z siedmioma innymi przedstawicielami Armii USA odwiedzili I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Grajewie. W ramach tego spotkania, amerykańscy żołnierze mieli okazję porozmawiać z uczniami na różne tematy, umożliwiając uczestnikom spotkania praktyczne doskonalenie języka angielskiego pod kierunkiem osób dla których jest to język ojczysty.

Podczas tych interaktywnych warsztatów, młodzież mogła przymierzyć kamizelki kuloodporne i zapoznać się z innym sprzętem militarnej codzienności przynoszonym przez gości. Ostatnia lekcja dnia była wyjątkowo aktywna dla niektórych uczniów, którzy mieli okazję do udziału w zajęciach sportowych prowadzonych przez jednego z amerykańskich gości – instruktora wojskowego.

Zajęcia sportowe obejmowały intensywną rozgrzewkę, a następnie odbyła się demonstracja sztuk walki, których wykonawcami byli Pan Radosław Mazurek oraz jeden z amerykańskich żołnierzy.

Dzień pełen wrażeń został zwieńczony meczem siatkówki pomiędzy uczniami a gośćmi z USA. Mimo iż to amerykańscy żołnierze okazali się lepsi w tej rywalizacji, uczniowie z Grajewa otrzymali obietnicę rewanżu w kolejnym roku szkolnym.